ניווט באתר > מרכז קהילתי אחווה > דף הבית > שלי טימן, שופט בית המשפט המחוזי בדימוס מגיע לאשדוד להרצאה מנקודת מבט ייחודית , שונה ומלאת הומור של פרופורמר מלידה

קיצורי דרך בחברה העירונית

שלי טימן, שופט בית המשפט המחוזי בדימוס מגיע לאשדוד להרצאה מנקודת מבט ייחודית , שונה ומלאת הומור של פרופורמר מלידה

מידע כללי

 

"דברים שרואים משם"                                                                                                             

שלי טימן, שופט בית המשפט המחוזי בדימוס מגיע לאשדוד להרצאה מנקודת מבט ייחודית , שונה ומלאת הומור- בואו לחזות בפרופורמר מלידה.                                                                           

שלמה (שלי) טימן הינו שופט ומשפטן ישראלי, שופט בית המשפט המחוזי בדימוס. טימן שפט במשך 27 שנים וביניהם את המקרים החמורים ביותר כגון עבירות מין, מקרים של רצח, ריגול ועוד. כיום טימן מרצה בפני תלמידי תואר שני במשפטים באוניברסיטת תל אביב, במכללה למנהל וכן במרכז הבינתחומי בהרצליה ובאוניברסיטה הפתוחהטימן נולד בשנת 1944 כבן לשחקן יעקב טימן, הוא איש תיאטרון המטאטא. טימן למד בבית החינוך על שם א"ד גורדון ולאחר מכן בתיכון חדש. כבר בילדותו השתתף בהצגות ובתכניות כגון ההצגה "זעקי ארץ אהובה" אשר הועלתה ב"הבימה".לאחר מכן השתתף בתכניות כגון "אולי מחר" וכן "למה יויו". את לימודי המשפטים סיים בשנת 1970 באוניברסיטת העברית, בשלוחה התל אביבית. עוד בזמן ההתמחות החל לעבוד במשרדו של ש. הורוביץ ובשנת 1971 הוסמך להיות עורך דין ופתח משרד עורכי דין עם שותפו מיבי מוזר אולם דרכם זו לא המשיכה זמן רב ולאחר תקופת מה התפצלו השניים. עשר שנים לאחר הסמכתו לעריכת דין מונה טימן להיות שופט בבית משפט השלום בפתח תקווה וכשלוש שנים מאוחר יותר מונה לסגן נשיא בית המשפט.בעת היותו שופט בפתח תקווה היה אחד מהדוחים את התביעה לסגור את קולנוע היכל בימי שבת. בשנת 1995 מונה להיות שופט בבית המשפט המחוזי אשר בתל אביב.טימן היה שופט בתיקים מוכרים ומפורסמים רבים וביניהם התיק של טלי פחימה, עופר מקסימוב, פרשת הריגול של נחום מנבר, במשפט האנס של לינור אברג'ל, ברצח איש העולם התחתון יחזקאל אסלן ועוד.בשנת 2007 פרש משיפוט ומאז הוא משמיע לא מעט ביקורת חריפה ביותר על מערכת המשפט ועל השופטים עצמם. בין הטענות החוזרות אותן ניתן לשמוע מפיו לא מעט היא כי בית המשפט נוטה לקבל את עמדת התביעה בעיקר במשפטים פליליים.כיום טימן מרצה בפקולטה למשפטים אשר באוניברסיטת תל אביב וכן במסלול האקדמי של המכללה למנהל ובבית הספר הבינתחומי בהרצליה. טימן הינו בעל רקע בתיאטרון וחבר במועדון התיאטרון, יו"ר ועדת השיפוט של פרס התיאטרון הישראלי ויו"ר חבר השופטים בפרס הרדיו הישראלי.טימן מגיש את הרצאותיו מנקודת מבט ייחודית , שונה ומלאת הומור. הוא עושה זאת בכישרון וכפרופורמר מלידה. הרצאותיו מרתקות והוא הופך את מערכת המשפט ואת ספר החוקים לנגישים ומובנים ומספר על מערכת המשפט מנקודת המבט של השופט. הרצאותיו מלוות במצגות ובסרטונים ונוחלות הצלחה מסחררת.                                                                                                                                                            

יום ראשון ,22.4, בשעה 19:30, מרכז קהילתי 'אחווה',רח' האצ"ל 7, אשדוד.

20 ש"ח בלבד כחלק ממיזם 'התושב במרכז הקהילתי' ,להזמנות חייגו:08-8679687

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
22/04/2018
ז' אייר התשע"ח
ראשון
19:30
מרכז קהילתי אחווה 20 פרטים בטלפון -08-867-9687